Obserwatorzy

niedziela, 5 sierpnia 2012

Hej, dogonię lato...

Hej, dogonię lato!

Łap, łap, łap, łap lato 


I w kwiatach i w ptakach
Zatrzymam część lata
Na rok, na miesiąc, na dzień
I w ramki oprawię, do wody ją wstawię
Zatrzymam letnią zieleń!


Urlop 2012 uważam za zakończony. Dane nam było spędzić go u stóp Beskidów, w Bielsku-Białej. 
Do dyspozycji mieliśmy mieszkanie kuzynki mojego męża, pod jej nieobecność. W planach mieliśmy wędrówki po górach , zdobywanie szczytów, podziwianie pięknych,górskich widoków, ale z tych naszych planów nic nie wyszło.  
I nie pogoda pokrzyżowała nam te plany, lecz pośpiech w połączeniu z zapominalstwem, rozkojarzeniem, zamroczeniem, brakiem jasności umysłu, i nie wiem czym jeszcze .
Co roku, jadąc na urlop robimy listę rzeczy i potem pakujemy się odkreślając z niej pozycja po pozycji. 
W tym roku listę zrobiliśmy, a jakże, natomiast spakowaliśmy się zupełnie na nią nie spoglądając.
Gotowi ruszyliśmy w drogę. Czym bardziej oddalaliśmy się od domu, tym bardziej wracała nam jasność umysłu i po dotarciu do Bielska wiedzieliśmy, że nie zabraliśmy ze sobą kurtek przeciwdeszczowych ( na szczęście okazały się niepotrzebne, bo pogoda nam dopisała), butów trekingowych, map oraz przewodników i co najważniejsze nosidła dla Zuzi.
Pomimo to urlop okazał się bardzo udany, dużo spacerowaliśmy po "Cygańskim Lesie", Zuzi wołami wręcz nie dało się ściągnąć z bielskich błoni, chodziliśmy na odkryty basen, udało się nam nawet zdobyć Kozią Górę.Byliśmy w Cieszynie, który zrobił na mnie duże wrażenie. Jest to piękne, zadbane i klimatyczne miasto.
Odwiedziliśmy Pszczynę. Żałuję tylko, że nie zwiedziliśmy pałacu, ale z naszą Zuzią nie miałoby to sensu.   Za to dużo czasu spędziliśmy w przypałacowym parku, byliśmy też w Skansenie Wsi Pszczyńskiej. 
A pałac zwiedzimy następnym razem. Będzie powód, żeby wrócić tu jeszcze raz.
7 komentarzy:

 1. Cieszę się że urlpo sie udał, w takich chwilach najważniejszy jest wspólnie spędzony czas;) świetne zdjęcia...
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 2. Osobiście ze źle spakowaną torbą wakacyjną borykam się co roku:)zawsze coś zapomnę.Taka już jestem roztrzepana:)Fajnie że urlop Ci się udał
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. no proszę. Odwiedziłaś moje rodzinne Bielsko ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję udanego wypoczynku, pomimo braków w bagażu, które i tak koniec końców dzielnie przezwyciężyliście:) Cieszyn uwielbiam - to miasto ma w sobie tak wiele uroku i jest tak różnorodne, że za każdą wizytą można w nim odkryć coś nowego:)

  OdpowiedzUsuń
 5. I Bielsko, i Cieszyn lubię, w ogóle miłe te okolice są. W BB ostatnio byliśmy na jeden dzień, wjechaliśmy na Szyndzielnię a stamtąd na Klimczok - inna trasa wykluczona, ale na tej nasza 27miesięczniaczka pięknie sobie poradziła :)

  OdpowiedzUsuń
 6. My do tej pory nad morze, ale myslę że czas zabrać córkę w góry :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. I tak zobaczyliście sporo, a moglibyście się zdziwić, ile dzieci są w stanie przejść (ja jako 3-latka przeszłam mamiona wizja napoju szlakiem 30 km, bo niby za rogiem miało byś schronisko ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony komentarz ♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...